Selektori serb dhe miqësia e tij e dikurshme me Arkanin – lidhja e Serbisë mes sportit dhe krimit

para 2 sekonda - Reporteri

Eksperti i çështjeve të sigurisë, Agim Musliu ka bërë ndërlidhjen e sportit me krimin serb dhe fytyrën e vërtetë të Serbisë. Ai përmes një postimi në Facebook, ka thënë se pjesëmarrja e Serbisë në Kampionatin.....

të gjitha 11 lajmet >>

OPEC+ pranon të vazhdojë uljen e prodhimit deri në fund të vitit 2023

para 2 sekonda - ATV Live

Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC) dhe aleatët, të njohur si OPEC+, ranë dakord të dielën t’i përmbahen objektivit të saj për të ulur prodhimin e naftës me 2 milionë fuçi në ditë (bpd) deri.....

të gjitha 2 lajmet >>

Grubi takoi ambasadoren amerikane, Aggeler: Sukseset e vendit tonë janë të përbashkëta me Shtetet e Bashkuara të Amerikës  | Desk.al

para 3 sekonda - Desk.al

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka takuar ambasadoren e re të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Angela Aggeler, të cilës i ka dëshiruar ..

të gjitha 5 lajmet >>

SHQIPËRI

Brazili argëtohet me Korenë, do ndeshet me Kroacinë në çerekfinale – – 27.al

para 6 sekonda - 27.al

Brazili ka shkatërruar 4-1 Korenë e Jugut duke siguruar kalimin në çerekfinale, teksa tani Seleçao do të përballet me Kroacinë...

të gjitha 1 lajmet >>

Ankesa për Primaret e PD në Kamëz, Noka e pranon: Ka pasur gabime – – 27.al

para 6 sekonda - 27.al

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka, deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit”, se primaret në PD nuk kanë qënë perfekte...

të gjitha 1 lajmet >>

Mendonin se u plak, po Berishën e riktheu Zoti – – 27.al

para 7 sekonda - 27.al

Kandidati i opozitës në Bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi tha se ish-kryeministri Sali Berisha ka një energji të paparë dhe..

të gjitha 2 lajmet >>

KOSOVË

Eksperti i sigurisë: Sporti dhe krimi, kjo është Serbia e vërtetë

para 7 sekonda - Bota Sot

Eksperti i sigurisë, Agim Musliu tha se Serbia është “patericë” e Rusisë dhe është e para vetëm sa i përket krimit......

të gjitha 5 lajmet >>

Nagavci dhe Guerot nënshkruajnë marrëveshje të re për bursat universitare

para 9 sekonda - RTK

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka bërë të ditur se së bashku me ambasadorin francez në Kosovë, Oliver Guerot.....

të gjitha 1 lajmet >>

Edi Rama hesht për thirrjet e serbëve “vdekje shqiptarëve”, trimërinë e Xhakës e quan “nacionalizëm qesharak”

para 18 sekonda - Bota Sot

Që nga ardhja e tij në krye të qeverisë shqiptare, Edi Rama më tepër i ka shërbyer Serbisë dhe interesave të saja.....

të gjitha 4 lajmet >>

MAQEDONI

Carlo Bollino “sulmon” Berishën: Berisha është një lider i mbaruar, i dënuar në harresë… - Zjarr.tv

para 15 sekonda - Zjarr Tv

Sali Berisha edhe këtë herë rrezikon të vendoset nga ana e gabuar e historisë. Për nesër, 6 dhjetor, një ditë historike për Shqipërinë që për herë të parë pret një Summit të Bashkimit Europian (i cili kurrë nuk ishte mbledhur jash..

të gjitha 1 lajmet >>

E PAZAKONTË / Policia i çon shkresë MARKETIT: Mbyllni biznesin se jeni brenda perimetrit të Samitit të BE, fikni dhe pajisjet me energji elektrike - Zjarr.tv

para 15 sekonda - Zjarr Tv

Masat e forta për mbarëvajtjen e samitit të Bashkimit Europian në Tiranë nuk do të prekin vetëm qarkullimin e mjeteve dhe këmbësorëve në Tiranë, por edhe shumë biznese që ndodhen brenda perimetrit të sigurisë. Një prej tyre është m..

të gjitha 1 lajmet >>

“Divjaka nuk ka mjellma, trau i paligjshëm”, Braçe i drejtohet opozitës: S’kam unë pallate dhe resorte brenda parkut, boll bëtë sikur ziheni me qeverinë - Zjarr.tv

para 16 sekonda - Zjarr Tv

Deputeti i PArtisë Socialiste, Erion Braçe, e ka quajtur të paligjshme vendosjen e traut elektronik në Plazhin Kombëtar të Divjakës. Sipas deputetit bazuar në nenet përkatëse theksohet se në asnjë park nuk është e detyruar dhe nuk këkr..

të gjitha 3 lajmet >>

BALLKAN

Frika e ekspertëve: Infeksioni RSV mund të bashkohet me Covid-in dhe gripin – PRESHEVA.AL

para 28 sekonda - Presheva.al

Jeni të shqetësuar për perspektivën e ‘twindemic’ së parashikuar, një goditje e dyfishtë e infeksion.....

të gjitha 1 lajmet >>

FIFA mer vendim mbi Granit Xhaka dhe trajnerin e Serbisë! – PRESHEVA.AL

para 30 sekonda - Presheva.al

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka, nuk duhet të skualifikohet apo gjobitet pas ngjarjeve pas ndeshjes.....

të gjitha 1 lajmet >>

Getinjo është banori i parë i Big Brother VIP Kosova – PRESHEVA.AL

para 31 sekonda - Presheva.al

Spektakli gjigant televiziv Big Brother VIP Kosova ka nisur sonte. Pas fillimit te spektaklit eshte.....

të gjitha 1 lajmet >>

EKONOMI

Kurti dhe përfaqësuesit e Këshillit Evropian të Investitorëve diskutuan për rritje të bashkëpunimit

para 7 orë - Bota Sot

Rritja e mëtejme e bashkëpunimit për zhvillimin ekonomik në vend, ishte tema e takimit të sotëm të kryeministrit.....

të gjitha 7 lajmet >>

Sejko: Inflacioni, kërcënim për ekonominë

para 5 orë - Klan

Sejko: Inflacioni, kërcënim për ekonominë “Politikat monetare nuk do çojnë në recension” Inflacioni vazhdon të.....

të gjitha 8 lajmet >>

BP me korrigjime në rënie të BPV-së, pushteti parashikon rritje prej 2.9% dhe inflacion 7.1% | Fakte

para 5 orë - Fakte.mk

Shkup, 24 nëntor - Banka Popullore i ka rishikuar në rënie projeksionet e pranverës. Parashikon rritje më të ulët ekonomike, e cila sipas skenarit bazë do të ishte 2.3 për qind dhe vitin e ardhshëm 2.6 për qind, ndërsa sipas skenarit të..

të gjitha 1 lajmet >>

BOTA

Cili është efekti i çmimit tavan ndaj naftës ruse? - TV SHENJA

para 15 sekonda - TV Shenja

Qeveritë perëndimore po synojnë kufizimin e çmimit të eksporteve të naftës ruse, si përpjekje për të kufizuar të ardhurat nga..

të gjitha 2 lajmet >>

Shtëpia e Bardhë: Biden kundërshton heqjen e mandatit të vaksinës COVID-19 për ushtrinë - TV SHENJA

para 15 sekonda - TV Shenja

Shtëpia e Bardhë ka bërë të ditur se presidenti i SHBA-së, Joe Biden, kundërhston heqjen e mandatit të vaksinës së..

të gjitha 2 lajmet >>

Zelensky: Mbrojtja ajrore në Kiev ka kapur shumicën e raketave ruse - TV SHENJA

para 18 sekonda - TV Shenja

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha në një deklaratë të hënën se mbrojtja ajrore e Kievit ka kapur shumicën e raketave...

të gjitha 4 lajmet >>

TEKNOLOGJI

Mbyllen 15 minutat e para të shtesave, mbetet 1-1 rezultati mes Japonisë dhe Kroacisë | Desk.al

para 5 sekonda - Desk.al

Kanë përfunduar tashmë 15 minutat e para të vazhdimeve në ndeshjen ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë.Rezultati ka mbetur i pandryshuar nga ai i 90 minutave të rregull, 1-1, andaj gjithçka pritet të vendoset në 15 minutat e dyta dhe nëse pra..

të gjitha 1 lajmet >>

Grubi takoi ambasadoren amerikane, Aggeler: Sukseset e vendit tonë janë të përbashkëta me Shtetet e Bashkuara të Amerikës  | Desk.al

para 10 sekonda - Desk.al

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z. Artan Grubi sot ka takuar ambasadoren e re të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Angela Aggeler, të cilës i ka dëshiruar ..

të gjitha 5 lajmet >>

Osmani udhëton drejt Tiranës, merr pjesë në Samitin e BE-së | Bild.mk

para 24 sekonda - Bild.mk

Me ftesë të Presidentit të Këshillit Evropian, Charles Michel, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Tiranë, ku do ta përfaqësojë Republikën e Kosovën në takimin e liderëve të Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perën..

të gjitha 3 lajmet >>

ARGËTIM

Vdes në moshë të re zëvendësdrejtori i portalit Telegrafi, Arlind Gjikolli - BotaPress

para 24 sekonda - Botapress

Ka vdekur zëvendës-drejtori i portalit Telegrafi.com, Arlind Gjikolli. Kjo është kumtuar në një grup në Facebook që quhet Komuniteti ELEKTRA...

të gjitha 6 lajmet >>

Nxënësja 16-vjeçare kërkon ndihmën e Policisë, ish i dashuri po e shqetëson te shkolla - BotaPress

para 25 sekonda - Botapress

Një rast jo fort i zakontë ka ndodhur sot në një shkollë fillore në Fushë Kosovë, ku një 16-vjeçare ka..

të gjitha 1 lajmet >>

Sonte nis BBVK, Hamiti: Holandezët shtëpinë e cilësuan si një nga më të bukurat e viteve të fundit (VIDEO) - BotaPress

para 28 sekonda - Botapress

    Sonte me fillim nga ora 21, do të nisë spektakli gjigant në vend Big Brother VIP Kosova. Moderatori..

të gjitha 1 lajmet >>

SPORT

Penalltitë përcaktojnë çerekfinalistin e radhës, Kroacia eliminon Japoninë - TV SHENJA

para 5 sekonda - TV Shenja

Kroacia eliminon Japoninë dhe avancon në çerekfinale teksa kroatëve iu deshën më shumë se 120-minuta për të mposhtur kombëtaren aziatike...

të gjitha 1 lajmet >>

“Shkatërron” Korenë e Jugut, Brazili për herë të 8 radhazi në çerekfinale të Kupës së Botës - TV SHENJA

para 8 sekonda - TV Shenja

Brazili kalon në fazën çerekfinale të Kupës së Botës, Katar 2022, pas fitores në dukje shumë të thjeshtë, 4-1, ndaj..

të gjitha 1 lajmet >>

Kroacia kalon në çerekfinale/ Ballkanasit mposhtën Japoninë me penallti   | Politiko

para 20 sekonda - Politiko.mk

Kroacia ka arritur të rrëmbejë një biletë në çerekfinalen e kupës së Botës  pasi mundi Japoninë përmes llotarisë së 11 metërshave.     Japonezët  të cilët mposhtën Spanjën dhe cuan Gjermaninë në shtëpi donin të  vijoin t..

të gjitha 2 lajmet >>

KOLUMNA

Francë-Angli, finalja e “parakohshme” që “ndriçon” Botërorin | Ditari

para 4 orë - Ditari.mk

Franca vs Angli. Quajeni një finale të parakohshme të botërorit po të doni. Për nga ambiciet e dy kombëtareve, forma aktuale dhe cilësia e lojtarëve që do të jetë në fushën e lojës, padiskutim është dueli më i fortë i fazës çerek..

të gjitha 3 lajmet >>

Princi Harry flet për dhimbjen dhe vuajtjet e Kate pas martesës me William – Abc News | Ditari

para 6 orë - Ditari.mk

schedule15:58 - 5 Dhjetor, 2022 Traileri i ri emocionues për dokumentarin e shumëpritur të Netflix ‘Harry & Meghan’ po bën xhiron e botës. Duka i Sussex foli edhe për “dhimbjen” që Princesha e Uellsit duhet të ketë ndjerë kur u ma..

të gjitha 2 lajmet >>

Drejtori Halili: Investojmë në pesë ndërmarје për zhvillimin e zgjidhjeve për t’u përballur me ndryshimet klimatike | Ditari

para 6 orë - Ditari.mk

FIZHT investon në pesë ndërmarје për zhvillimin e zgjidhjeve për t’u përballur me ndryshimet klimatike, në kuadër të Sfidës – Përballja me ndryshimet klimatike 2022. Pesë projektet e ndërmarrjeve të përzgjedhura për bashkëfinan..

të gjitha 6 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA