Dodik: Asnjë ligj nuk do të miratohet derisa të zgjidhet çështja e largimit të gjyqtarëve të huaj

para 1 orë - ABC News

Presidenti i Republikës Srpska, Milorad Dodik tha sot në Banja Luka se nuk do të mbështesë asnjë ligj në Parlamentin.....

të gjitha 1 lajmet >>

Erion Veliaj mban fjalën e dhënë! Ndan mjete financiare për investime në Komunën e Preshevës dhe në Kharkiv të Ukrainës – Indeks

para 2 orë - Indeks

Bashkia e Tiranës në krye me Erion Veliajn ka ndarë mjete financiare për komunën e Preshevës dhe komunën Kharkiv të Ukrainës. Mjetet e destinuara për Preshevën janë 520 mijë euro të cilat do të shërbejnë për rikoonstruimin e shkoll..

të gjitha 3 lajmet >>

Bujanoc: Ministres së Arsimit Dejanoviq i prezantohen një listë kërkesash nga KKSH | Portali informativ - Titulli

para 2 orë - Titulli

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Nevzad Lutfiu me bashkëpuntorë sot në Bujanoc ka realizuar një takim me ministren e Arsimit të Serbis&eum .....

të gjitha 1 lajmet >>

Serbia nis tërheqjen e trupave ushtarake nga jugu me Kosovën | Portali informativ - Titulli

para 2 orë - Titulli

Të shtunën është vërejtur lëvizja e një autokolone ushtarake në jug të Serbisë, nga drejtimi i Vranjës në drejtim të .....

të gjitha 17 lajmet >>

Në Bujanoc mbahet Komiteti i 14-të i Palëve të Interesit (foto), OSBE do të vazhdojë të mbështesë rajonin | Portali informativ - Titulli

para 3 orë - Titulli

Në ambientin e fakultetit ekonomik në Bujanoc sot u mbajt Komiteti i 14-të i Palëve të Interesit  i bashkëkryesuar nga Komisioneri i Lartë i .....

të gjitha 1 lajmet >>

Suspendohet nga puna drejtori serb në RTK2, në lajme lejoi të përmendet “Kosova i Metohija” dhe “viktimat serbe” – Indeks

para 3 orë - Indeks

Bordi i RTK-së në një mbledhje të jashtëzakonshme të zhvilluar me datën 30 Shtator, 2023, pas një vlerësimi të raportimit që është bërë në RTK, lidhur me ngjarjen tragjike të sulmit terrorist nga formacione paraushtarake serbe, në t..

të gjitha 2 lajmet >>

Dorëzohet Serbia! Fillon largimin e trupave ushtarak nga kufiri me Kosovën – Indeks

para 5 orë - Indeks

Të shtunën është vërejtur lëvizja e një autokolone ushtarake në jug të Serbisë, nga drejtimi i Vranjës në drejtim të Nishit, afër qytetit të Predejanës, pas shqetësimeve që Uashingtoni dhe Brukseli shprehën për zhvendosjen e forca..

të gjitha 1 lajmet >>

Del nga spitali një nga efektivët e plagosur dje në veri të Kosovës, mjeku: Gjendja e tij është e qëndrueshme – PRESHEVA.AL

para 6 orë - Presheva.al

Alban Rashiti, një nga policët që u plagos dje nga grupet kriminale serbe në Banjskë të Zveçanit, ka.....

të gjitha 2 lajmet >>

Një ditë pas sulmit në veri të Kosovës, Vuçiq takon ambasadorin rus në Serbi, ja çfarë shkruan Presidenti serb – PRESHEVA.AL

para 6 orë - Presheva.al

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është takuar me ambasadorin e Rusisë në Beograd, Aleksandar .....

të gjitha 2 lajmet >>

Në nder të policit të vrarë, Ambasada e SHBA-së në Kosovë ul flamurin në gjysëmshtizë – PRESHEVA.AL

para 6 orë - Presheva.al

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, ka ulur sot në gjysmë shtizë flamurin e tyre, duke u sol.....

të gjitha 10 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA