Nën presion nga sanksionet, Rusia po konsideron legalizimin e kriptovalutave – Tetova Sot

para 12 minuta - Tetova SOT

Rusia planifikon të legalizojë kriptovalutat vitin e ardhshëm me qëllimin kryesor për të zbutur ndikimin e sanksioneve perëndimore. “Në pagesat ndërkombëtare, (kriptomonedha) mund të përdoret mirë,” tha Anatoly Akshakov, kreu i komit..

të gjitha 2 lajmet >>

Itali: Popullsia bie nën 59 milionë – Tetova Sot

para 12 minuta - Tetova SOT

Një popullsi në tkurrje dhe në plakje është një shqetësim i madh për një ekonomi të ndenjur si ajo e Italisë, pasi ajo lidhet me rënien e produktivitetit, më pak inovacion dhe shpenzime më të larta për ndihmën sociale, ndër të tjer..

të gjitha 3 lajmet >>

(VIDEO) Itali, shpërthen vullkani Stromboli, tërmet dhe cunam 1.5 metër në ishull - TV SHENJA

para 26 minuta - TV Shenja

Stromboli i Italisë dhe vullkani Mount Semeru i Indonezisë shpërthyen në të njëjtën ditë, një javë pas Mauna Loa të..

të gjitha 1 lajmet >>

Gjermania do të ketë më shumë pleq në vitin 2070 - TV SHENJA

para 26 minuta - TV Shenja

Plakja e popullatës po kthehet në një fenomen më shumë se shqetësues për Gjermaninë. Prej kohësh, lindjet në këtë vend..

të gjitha 12 lajmet >>

Jo “fushë me lule”? Punësimi në Gjermani: 4 në 5 vetë hasin probleme

para 40 minuta - Top Channel

Gjermania është parë prej kohësh si “tokë e premtuar” për emigrantët, sidomos nga Ballkani Perëndimor. Por ndonëse.....

të gjitha 3 lajmet >>

Gazetarët në Kolumbi punojnë mes frikës dhe kërcënimeve

para 40 minuta - Medial

Në Kolumbi, mbulimi i grupeve guerile, politikës, apo aktivitetit kriminal është i rrezikshëm për gazetarët dhe.....

të gjitha 4 lajmet >>

27 të vrarë nga rrëshqitja e dheut që ‘gëlltit’ autobuzin me pasagjerë në Kolumbi (fotot)

para 41 minuta - Top Channel

Një rrëshqitje dheu e nxitur nga shira të dendur ka varrosur një autobus dhe dy automjete të tjera në Kolumbinë.....

të gjitha 6 lajmet >>

Warnock, Walker: Kandidatë shumë të ndryshëm për votuesit me ngjyrë në Xhorxhia

para 41 minuta - Bota Sot

ATLANTA (AP) - Raphael Warnock është senatori i parë amerikan me ngjyrë nga Xhorxhia, që theu barrierën racore.....

të gjitha 2 lajmet >>

Fillon gjyqi i 10 të akuzuarve për sulmet vetëvrasëse në Belgjikë

para 41 minuta - Koha.net

Më shumë se gjashtë vjet pas sulmit më vdekjeprurës në kohën e paqes në tokën belge, gjyqi i dhjetë burrave të.....

të gjitha 1 lajmet >>

Itali, shpërthen vullkani Stromboli, tërmet dhe cunam 1.5 metër në ishull, ...

para 41 minuta - BalkanWeb

Një tërmet me magnitudë 4.6 dhe një cunam 1.5 metra, i cili nuk arriti në bregdet, si dhe një aktivitet i ri vullkanik.....

të gjitha 4 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA