Një australian mbeti i vdekur dhe një tjetër u lëndua kur balena i goditi varkën - Telegrafi - Telegrafi

para 1 minutë - Telegrafi

Një person mbeti i vdekur dhe një tjetër u lëndua kur një balenë goditi varkën e tyre në Australi, tha policia. Reklama Dy burrat ishin në një ekspeditë peshkimi kur varka e tyre u godit në ujërat e La Perouse, 14 kilometra në jug-lindj..

të gjitha 1 lajmet >>

Izrael, ushtarja krijon lidhje seksuale me palestinezin e dënuar për sulm terrorist – Tetova Sot

para 19 minuta - Tetova SOT

Vajzave në ushtrinë izraelite do t’iu ndalohet të shërbejnë si roje burgu, pas skandalit që ka shpërthyer disa ditë më parë se një prej tyre kishte krijuar lidhje seksuale me një palestinez të dënuar përjetë.Mediat në Izrael citojn..

të gjitha 2 lajmet >>

Çfarë përfitojnë vërtet emigrantët në Gjermani?! - TV-SHENJA

para 20 minuta - TV Shenja

Kontributet sociale që merr dikush në Gjermani varen nga statusi i refugjatit. Refugjatët nga Ukraina për shembull marrin..

të gjitha 9 lajmet >>

Medvedev: Rusia mund të aneksojë më shumë territore - TV-SHENJA

para 33 minuta - TV Shenja

Dmitry Medvedev  ka shënuar përvjetorin e Rusisë që pretendon katër territore ukrainase duke sugjeruar se..

të gjitha 1 lajmet >>

Stoltenberg: Ukraina ka nevojë për aftësi më të mira ushtarake - TV-SHENJA

para 33 minuta - TV Shenja

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Ukraina ka nevojë për aftësi..

të gjitha 3 lajmet >>

Rekord temperaturash në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900 - TV-SHENJA

para 33 minuta - TV Shenja

Franca ka regjistruar muajin më të ngrohtë që nga viti 1900. “Sipas vlerave paraprake, shtatori..

të gjitha 3 lajmet >>

A po lodhet nga Ukraina? Perëndimi ka të ngjarë të zvogëlojë ndihmat në 2024 - TV-SHENJA

para 33 minuta - TV Shenja

The Economist Ishte një kohë kur disa zyrtarë ukrainas, pasi kishin zmbrapsur forcat ruse mendonin..

të gjitha 2 lajmet >>

Policia nis një kërkim urgjent për përdhunuesin e fëmijëve në Angli

para 49 minuta - Bota Sot

Një kërkim është duke u zhvilluar për një përdhunues fëmijësh të dënuar për të cilin policia thotë se "paraqet.....

të gjitha 1 lajmet >>

Luana Vjollca e përfshirë në skandalin me video erotike? E vërteta është kjo… – Indeks

para 49 minuta - Indeks

Gjatë tërë ditës së sotme po qarkullon një lajm se dy figura publike, mes tyre një tepër e njohur, janë në mesin e filmimeve që kanë rrjedhur nga telefoni i një personi me precedent penal. Në rrjet, me të madhe përflitet se ‘e famsh..

të gjitha 1 lajmet >>

BE-ja paralajmëron Elon Muskun – Tetova Sot

para 1 orë - Tetova SOT

Bashkimi Evropian ka lëshuar një paralajmërim për Elon Muskun që të respektojë ligjet e reja gjithëpërfshirëse për lajmet e rreme dhe propagandën ruse, pasi X – i njohur më parë si Twitter – u zbulua se kishte raportin më të lart..

të gjitha 2 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA