Agresioni i Rusisë bie ndesh me të tre parimet e politikës ndërkombëtare, me potencialin për të ndryshuar botën

para 34 minuta - Portalb

Për të kuptuar pse lindi konflikti, duhet të shqyrtojmë tre koncepte të ndryshme, por të lidhura me të cilat bazohet.....

të gjitha 1 lajmet >>

Kryeprokurori bullgar Geshev: E sulmojnë Prokurorinë për interesa ruse

para 34 minuta - Portalb

Prokuroria është shënjestër e sulmeve për shkak të interesave politike që përkojnë me ato të Rusisë, tha kryeprokurori.....

të gjitha 1 lajmet >>

Kë preferojnë sot tiranasit që votuan vjet

para 34 minuta - Java News

Nga Eduard Zaloshnja Në një sondazh socio-ekonomik që zhvillova në territorin e Bashkisë Tiranë (përfshirë edhe.....

të gjitha 1 lajmet >>

Tërheqja e Alimehmetit nga gara për Tiranën/ Rudina Hajdari: Ka treguar qytetari | Ditari

para 41 minuta - Ditari.mk

Rudina Hajdari komentoi në Quo Vadis vendimin e mjekut Ilir Alimehmeti për tu tërhequr nga gara brenda demokratëve për Bashkinë e Tiranës.     Sipas Hajdarit, me këtë vendim mjeku ka treguar qytetari dhe respekt për shumicën e vullnetit ..

të gjitha 3 lajmet >>

Jam single, shpresoj të jetë fati me mua – Abc News | Ditari

para 41 minuta - Ditari.mk

schedule21:47 - 5 Dhjetor, 2022 Pas reperit Getinjo dhe këngëtares Ana Kabashi, është zbuluar edhe banori i tretë në “Big Brother VIP Kosova”. Bëhet fjalë për Vivien Thano, e cila është një modele seksi nga Durrësi. Ajo ka spikatur p..

të gjitha 1 lajmet >>

Kroacia kalon në çerekfinale/ Ballkanasit mposhtën Japoninë me penallti   | Ditari

para 41 minuta - Ditari.mk

Kroacia ka arritur të rrëmbejë një biletë në çerekfinalen e kupës së Botës  pasi mundi Japoninë përmes llotarisë së 11 metërshave.     Japonezët  të cilët mposhtën Spanjën dhe cuan Gjermaninë në shtëpi donin të  vijoin t..

të gjitha 4 lajmet >>

Francë-Angli, finalja e “parakohshme” që “ndriçon” Botërorin | Ditari

para 4 orë - Ditari.mk

Franca vs Angli. Quajeni një finale të parakohshme të botërorit po të doni. Për nga ambiciet e dy kombëtareve, forma aktuale dhe cilësia e lojtarëve që do të jetë në fushën e lojës, padiskutim është dueli më i fortë i fazës çerek..

të gjitha 3 lajmet >>

Princi Harry flet për dhimbjen dhe vuajtjet e Kate pas martesës me William – Abc News | Ditari

para 6 orë - Ditari.mk

schedule15:58 - 5 Dhjetor, 2022 Traileri i ri emocionues për dokumentarin e shumëpritur të Netflix ‘Harry & Meghan’ po bën xhiron e botës. Duka i Sussex foli edhe për “dhimbjen” që Princesha e Uellsit duhet të ketë ndjerë kur u ma..

të gjitha 2 lajmet >>

Drejtori Halili: Investojmë në pesë ndërmarје për zhvillimin e zgjidhjeve për t’u përballur me ndryshimet klimatike | Ditari

para 7 orë - Ditari.mk

FIZHT investon në pesë ndërmarје për zhvillimin e zgjidhjeve për t’u përballur me ndryshimet klimatike, në kuadër të Sfidës – Përballja me ndryshimet klimatike 2022. Pesë projektet e ndërmarrjeve të përzgjedhura për bashkëfinan..

të gjitha 6 lajmet >>

Trajneri i Serbisë flet për eliminimin nga Botërori: Ne duhet të fajësojmë veten për këtë! | Ditari

para 7 orë - Ditari.mk

Trajneri i Serbisë, Dragan Stojkoviq, është deklaruar sot për eliminimin nga Kupa e Botës. Stojkoviq, ka thënë se e dinte që do ta ketë të vështirë pozitën e dytë në grup, shkruan Danas, transmeton Klankosova.tv. “E dija se do të is..

të gjitha 17 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA