Kuku, lufta! - Rajoni

para 6 minuta - Rajoni.org

  Shkruan: Kimete Berisha   1. Kurrë nuk jam ndier më e vetmuar. A është e mundur që krejt janë bërë patriotë, e unë që kam qenë patriote, s’jam më. Gjendja ime patriotike dita-ditës po përkeqësohet…se tash ‘patriotët’ po m..

të gjitha 1 lajmet >>

Shërbimi paliativ shtëpiak në Skenderaj bëhet me veture të re! - Rajoni

para 6 minuta - Rajoni.org

Në kuader të projektit të shërbimit paliativ shtëpiak në QKMF-në Skenderaj do ta këtë në dispozicion edhe veturen e saj në menyrë që shërbimet paliative të shtohen dhe të arrijne në çdo lagje të qytetit dhe fshat,ku qytetarët në ..

të gjitha 1 lajmet >>

Lavdi Rreshter Bunjakut, rënia në detyrë është një sakrificë në betejën e Kosovës për ligj dhe kushtetutshmëri – Ora Info - Debat

para 6 minuta - Debat.mk

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ishte sot në fshatin Samadrexhë të Vushtrrisë, ku me ceremoni shtetërore u varros polici i rënë dje në krye të detyrës, Heroi i Republikës së Kosovës, Afrim Bunjaku. Para të pranishm..

të gjitha 6 lajmet >>

Osmani: Serbia trajnoi dhe armatosi terroristët - Telegrafi - Telegrafi

para 6 minuta - Telegrafi

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, në një intervistë për televizionin britanik Channel 4,  foli për situatën në vend, veçmas pas sulmit terrorist nga një grup kriminelësh serbë në Banjskë të Zveçanit, ku ra në krye të detyrës rre..

të gjitha 1 lajmet >>

Maqedonci: Sulmi në veri, plan i mirëfilltë ushtarak për pushtim gradual - Telegrafi - Telegrafi

para 6 minuta - Telegrafi

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci tha se Qeveria e Kosovës ka siguruar prova dhe fakte që vërtetojnë se ajo që ndodhi të dielën në Banjskë nuk ishte një plan i mirëorganizuar ushtarak për të pushtuar një pjesë të territorit në ver..

të gjitha 1 lajmet >>

Qazim Laçi në super-formë, gjen golin e parë n - Syri | Lajmi i fundit

para 6 minuta - TV Syri

  Qazim Laçi gjen golin e parë sezonal me Spartën e Pragës, që ia doli të triumfojë me rezultatin 2-1 në sfidën ndaj Viktoria Plzen. Pas 5 asistesh të dhëna këtë sezon,.....

të gjitha 1 lajmet >>

Ish ministre serb për Asociacionin: Shqiptarët fitojnë, serbët humbin gjithçka

para 7 minuta - Kallxo

Ish ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Goran Bogdanoviq ka folur edhe për asociacionin e komunave me shumicë serbe. Bogdanoviq në emisionin #KallxoPërnime, ka thënë se serbët në parim pajtohen me marrëveshje që shkojnë në in..

të gjitha 1 lajmet >>

Në kanalet sportive serbe që transmetohen në Kosovë shfaqen mesazhe mbështetëse për terroristët

para 23 minuta - Kallxo

Në kanalet sportive serbe të ‘ArenaSport’ që në Kosovë transmetohen përmes platformave televizive si ‘Artmotion’, ‘Kujtesa’ dhe ‘Ipko’, pasditen e së shtunës janë shfaqur mesazhe mbështetëse për terroristët e vrarë në s..

të gjitha 1 lajmet >>

Martens: Rama kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga Pashiqi

para 31 minuta - Koha.mk

Gazetari i njohur gjerman, Michael Martens, e ka cilësuar kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama “ si më të mirin.....

të gjitha 1 lajmet >>

Nisi në Hong-Kong dhe Makao ekspozita “Udhëtim nëpër qytetërime”

para 31 minuta - NOA

U zhvilluan të premten në Hong-Kong dhe Makao ceremonia e hapjes së ekspozitës "Udhëtim nëpër qytetërime", të mbajtur.....

të gjitha 1 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA