Nikolovska: Politizimi mund të çojë në refuzimin e ekstradimit të Palços

para 42 sekonda - Telegrafi

Procedura e ekstradimit nga Turqia nuk mund të përfundojë brenda një ose dy ditësh, shpjegon ish-gjyqtarja e Strasburgut.....

të gjitha 20 lajmet >>

Musliu: BDI dëshiron të tregojë se ky shtet është për të gjithë qytetarët

para 1 minutë - Telegrafi

Analisti politik, Albert Musliu në emisionin “Samo vistina”, komentoi propozimin e fundit të BDI-së që kryeparlamentari.....

të gjitha 5 lajmet >>

Shkup, arrestohet një person pasi drejtoi armën ndaj tre personave

para 1 minutë - Telegrafi

Prokuroria e Shkupit ka lëshuar Urdhër për zhvillimin e procedurës hetimore ndaj një 33 vjeçari nga Shkupi, i cili.....

të gjitha 11 lajmet >>

Euro-deputeti bullgar Ilhan Kyuchyuk uron Talat Xhaferin, si kandidat i BDI-së për kryeministër të parë shqiptarë

para 1 minutë - Politiko.mk

Ilhan Kyuchyuk, euro-deputeti nga Bullgar, ka shprehur mbështetjen e tij për Talat Xhaferin, pasi ai u zgjodh nga.....

të gjitha 4 lajmet >>

UNSHM: Nxënësit në Maqedoni ndjejnë se po u cenohet siguria

para 2 minuta - Telegrafi

Nxënësit e shkollave të mesme ndjejnë se është cënuar siguria dhe komfori i tyre si të rinj – thonë nga Unioni.....

të gjitha 8 lajmet >>

Konjufca nga Washingtoni, mesazh Perëndimit: Nuk ka Asociacion pa njohjen e Kosovës nga Serbia

para 4 minuta - Reporteri

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka treguar kushtet mbi të cilat Kosova e zbaton Asociacionin...

të gjitha 1 lajmet >>

Neuropsikiatri Agani: Në shoqërinë tonë është rritur shkalla e agresivitetit dhe dhunës

para 22 minuta - Reporteri

Neuropsikiatrit Ferid Agani  tha se në Kosovë është rritur dhuna dhe agresiviteti. Ai  ka komentuar paralajmërimet për ikjet e të rinjve kosovarë pas 1..

të gjitha 1 lajmet >>

Limaj: Kjo shoqëri është duke u mbytur në hipokrizi dhe oportunizëm

para 22 minuta - Reporteri

Lideri i Nismës Fatmir Limaj ka thënë se nuk ka hapësirë për një njeri dhe storie të suksesshëm në Kosovë, pasi që sot njeriu më i urryer në Kosovë është ai..

të gjitha 1 lajmet >>

Xhaferi: Me përkushtim do ta ushtroj pozitën e kryeministrit – Tetova Sot

para 26 minuta - Tetova SOT

Kryeparlamentari Talat Xhaferi përmes një video të publikuar ka reaguar pas deklaratës së Bujar Osmanit se BDI-ja do të propozojë Talat Xhaferin për kryeministër teknik. Sipas Xhaferit, ky nominim do të thotë respekt dhe besim i veçantë ..

të gjitha 6 lajmet >>

Estonia njeh përpjekjet e Kosovës për de-eskalim të situatës në veri

para 34 minuta - Reporteri

Komiteti për Çështje të Bashkimit Evropian (EUAC) i parlamentit të Estonisë dhe ministri i punëve të jashtme i vendit, Margus Tsahkna miratuan qëndrimin e..

të gjitha 2 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA