Deklarata e Ministrit Murati, veteranët paralajmërojnë protestë

para 9 minuta - Reporteri

Veteranët e luftës kanë paralajmëruar protesta përsëri para Kuvendit të Kosovës. Këtë e kanë konfirmuar nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së, për të kundërshtuar mospërfshirjen në Projektligjin për Pagën Minimale, që ende nuk ..

të gjitha 1 lajmet >>

Bujar Osmani: Maqedonia e Veriut do tërhiqet nga Ballkani i Hapur nëse dëmtohet Kosova - Open-Tv

para 9 minuta - Open Tv

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani shprehet se nisma e Ballkanit të Hapur ka për qëllim eliminimin..

të gjitha 6 lajmet >>

Policia gjen pistoletë në një valixhe në pikën kufitare Merdarë

para 9 minuta - Paparaci

Policia kufitare e Kosovës në Merdarë gjatë kontrollit në një autobus në një valixhe ka hasur një pistoletë. Siç njoftohet, referuar këtij rasti hetues kompetent të policisë kufitare, kanë përcjellë rastin deri në Pejë (për identi..

të gjitha 6 lajmet >>

Vrasja e 32 personave, nis gjyqi për sulmet terroriste të Brukselit 2016

para 22 minuta - Reporteri

Procesi për sulmet terroriste të Brukselit nisi të hënën në kryeqytetin belg. Bëhet fjalë për një gjyq të jashtëzakonshëm. 10 të pandehur po gjykohen për sulmet e 22 marsit 2016 në aeroportin dhe një nga..

të gjitha 1 lajmet >>

Kroacia nuk lejon befasi në Botëror, kualifikohet në çerekfinale

para 22 minuta - Paparaci

Kombëtarja e Kroacisë është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. Kroacia triumfoi kundër Japonisë vetëm pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 1:4 , pasi në 90 minutat edhe rregullta dhe në vazhdime rez..

të gjitha 1 lajmet >>

Sonte nis Big Brother VIP Kosova

para 22 minuta - Paparaci

Sonte me fillim të orës 21:00, nis spektakli më i madh kosovar, Big Brother VIP Kosova. Kështu, ka bërë të ditur drejtori i Televizitonit Klan Kosova, Adriatik Kelmendi. Ndonëse na ndajn vetëm pak orë, Kelmend ka dhënë detaje. Edicioni i ..

të gjitha 7 lajmet >>

​Kroacia në çerekfinale të Kampionatit Botëror

para 22 minuta - Paparaci

Kroacia është skuadra e radhës që është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Katar. Kroatët arritën në këtë fazë pasi e eliminuan me mjaftë vështirësi Japoninë dhe atë pas ekzekutimit të penall..

të gjitha 1 lajmet >>

MASH: Përfundoi aplikimi për subvencionimin e racionit për studentë – Tetova Sot

para 37 minuta - Tetova SOT

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se më 3 dhjetor ka përfunduar afati për aplikim për ushtrimin e së drejtës të subvencionimit të racionit për student, i cili zgjati nga 25 nëntori. Aplikimet, thonë nga MASH do të shqyrtohen nga a..

të gjitha 2 lajmet >>

Selmani përmend institucionet më të korruptuara – Tetova Sot

para 37 minuta - Tetova SOT

Profesori universitar, Bashkim Selmani ka përmendur institucionet më të korruptuara në Maqedoninë e Veriut. Këto të dhëna sipas tij, janë nga një studim i bërë prej Fakultetit Juridik të Universitetit të Tetovës. “Sipas disa të dh..

të gjitha 1 lajmet >>

MASH: Përfundoi aplikimi për subvencionimin e racionit për studentë | aktuale.mk

para 37 minuta - Aktuale MK

Ministria e Arsimit dhe Shkencës njofton se më 3 dhjetor ka përfunduar afati për aplikim për ushtrimin e së drejtës të subvencionimit të racionit për student, i cili zgjati nga 25 nëntori.Aplikimet, thonë nga MASH do të shqyrtohen nga an..

të gjitha 2 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA