IPK jep 5 rekomandime për Policinë e Kosovës

para 7 sekonda - Reporteri

Inspektorati Policor i Kosovës, respektivisht Departamenti i Inspektimit ka publikuar Raportin e inspektimit të rregullt në fushën “Menaxhimi i thirrjeve dhe reagimit policor”. Bazuar në Planin Vjetor.....

të gjitha 5 lajmet >>

Edi Rama tërthorazi e ‘godet’ Kurtin për euforinë pas fitores së Zvicrës: Kush e bën këtë, nuk bën gjënë e duhur

para 10 sekonda - Gazeta Metro

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një konferencë për media sot ka treguar pse nuk ka reaguar pas fitores së Zvicrës kundër Serbisë, ndryshe nga homologu i tij në Kosovë, Albin Kurti i cili pas ndeshjes.....

të gjitha 1 lajmet >>

Pse nuk reagoi pas ndeshjes Zvicër- Serbi? Kjo është përgjigja e Ramës

para 12 sekonda - Reporteri

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e sotme pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që shumë figura politike si në Shqipëri dhe Kosovë reaguan duke uruar dy futbollistët.....

të gjitha 7 lajmet >>

S’mund të barazohet paga e një kryetari komune me atë të një zv/ministri, thotë AKK

para 15 sekonda - Reporteri

Asociacioni i Komunave të Kosovës Sulm mbi nivelin lokal e veçanërisht ndaj Kryetarëve të Komunave, e ka vlerësuar draft-Ligjin për Pagat, Asociacioni i Komunave të Kosovës, raporton gazeta online Reporteri.net......

të gjitha 3 lajmet >>

“Një luftë e vogël, ndoshta do ia vlente!”/ Ja si parashikohet copëtimi i Serbisë – këta shqiptarë po i dalin në ‘ndihmë’ Vuçiqit!

para 21 sekonda - Bota Sot

Ish-ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, u emërua drejtor i Agjencisë serbe të Zbulimit, e njohur.....

të gjitha 1 lajmet >>

Viva Fresh Store shpërblehet me dy çmime nga Oda Ekonomike e Kosovës

para 22 sekonda - Kallxo

Oda Ekonomike e Kosovës në shënimin e 60 vjetorit të saj, ka ndarë shpërblimet vjetore për kompanitë më të suksesshme të Republikës së Kosovës dhe më këtë rast, Viva Fresh Store është shpërblyer me dy.....

të gjitha 6 lajmet >>

Prishtina me tri shkolal të reja, njofton Përparim Rama

para 29 sekonda - Reporteri

Prishtinës do t’i shtohen edhe tri shkolla të reja, njoftoi Kryetar i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama. Lajmit e bëri të ditur vet Rama, teksa e aplaudio një ngjarje të tillë. “3 shkolla të reja do.....

të gjitha 4 lajmet >>

Prishtina me tri shkolla të reja, njofton Përparim Rama

para 32 sekonda - Reporteri

Prishtinës do t’i shtohen edhe tri shkolla të reja, njoftoi Kryetar i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama. Lajmit e bëri të ditur vet Rama, teksa e aplaudio një ngjarje të tillë. “3 shkolla të reja do.....

të gjitha 4 lajmet >>

Çka mësojnë serbët në një libër të Historisë për luftërat ballkanike?

para 37 sekonda - Reporteri

Fotografia: Radio Evropa e Lirë Brenda afro 400 faqeve të një libri të Historisë, nxënësit e shkollave të mesme në Serbi, mund të mësojnë se fqinji i tyre, Mali i Zi, dhe Republika Sërpska – një nga dy.....

të gjitha 9 lajmet >>

Pacolli: Nëse dënohet Xhaka nga FIFA, unë personalisht do ta paguaj gjobën në emër të popullit shqiptar!

para 45 sekonda - Fakti Ditor

Behgjet Pacolli ka reaguar sot në lidhje me zërat se FIFA do ta gjobojë Granit Xhakën pasi pas përfundimit të ndeshjes Zvicër- Sërbi kishte veshur bluzën e bashkëlojtarit të tij në kombëtaren helvete me.....

të gjitha 6 lajmet >>
Top News Tweets SHQIPËRI KOSOVË MAQEDONI BALLKAN EKONOMI BOTA TEKNOLOGJI ARGËTIM SPORT KOLUMNA